Zbójnicki sylwester z atrakcjami

Impreza plenerowa pod gołym niebem lub zbójnicki sylwester z atrakcjami – to tylko dwie z wielu możliwości przywitania Nowego Roku u podnóża Tatr. Szacuje się, że każdego roku w okresie świątecznym do Zakopanego przybywa nawet sto tysięcy turystów. Ofert spędzenia wieczoru sylwestrowego jest tutaj tak wiele, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Sylwester po zbójnicku to jedna z ciekawszych opcji na przywitanie Nowego Roku, zwłaszcza, że takie imprezy z roku na rok przygotowywane są przez coraz większą liczbę górali. Mieszkańcy Zakopanego z myślą o turystach organizują ponadto kuligi z płonącymi pochodniami oraz góralskie zabawy przy dźwiękach najbardziej znanych kapel. Nic więc dziwnego, że w Zakopanem wraz z końcem grudnia aż roi się od kuracjuszy.

Jeśli nie mamy ochoty na powitanie Nowego Roku na Krupówkach czy na ośnieżonych stokach Gubałówki, wówczas możemy wybrać się na zbójnicki sylwester z atrakcjami. Oczywiście warto wcześniej sobie zarezerwować miejsce, gdyż często liczba  chętnych na spędzenie wieczoru sylwestrowego jest bardzo duża, a liczba miejsc bywa po prostu ograniczona.

Wspólna zabawa sylwestrowa ze zbójnikami najczęściej rozpoczyna się w godzinach wieczornych od przywitania wszystkich zgromadzonych gości. Na takich imprezach nie może oczywiście zabraknąć typowo góralskich atrybutów, czyli ciupag, ukłonów oraz góralskiej życzliwości. W trakcie zabawy mogą odbywać się pokazy tańców góralskich. Dodatkowo wszyscy goście będą mieć możliwość skosztowania wyśmienitych góralskich specjałów: bigosu, kwaśnicy czy innego zbójnickiego jadła.

Przywitanie Nowego Roku po zbójecku to świetny pomysł na spędzenie sylwestra w oryginalny sposób. Podczas gdy pozostali będą bawić się na Krupówkach czy na Gubałówce, my otrzymamy niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w typowo góralskich zabawach, a to wszystko oczywiście w towarzystwie zakopiańskich zbójników.

Sylwester po zbójnicku w Zakopanem to jednak nie tylko tańce, muzyka i poczęstunek. Na gości czeka też mnóstwo dodatkowych atrakcji, takich jak chociażby kulig saniami lub bryczkami (w zależności od panującej pogody). Takie przejazdy odbywają się z płonącymi pochodniami, a niekiedy są również urozmaicane ogniskami, pieczeniem kiełbasek i możliwością skosztowania tradycyjnego zakopiańskiego grzańca.

Imprezy sylwestrowe po zbójnicku cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony turystów. Takie zabawy mogą być organizowane zarówno pod dachem, jak i pod gołym niebem (jako imprezy plenerowe). Aby wziąć udział w zbójnickim sylwestrze warto wcześniej zarezerwować sobie odpowiednie miejsce noclegowe w centrum Zakopanego lub na jego obrzeżach (biorąc pod uwagę lokalizację imprezy).