Sportowy sylwester na stoku

Od kilku lat coraz bardziej popularne staje się spędzanie wieczoru sylwestrowego na stoku. Oczywiście to nie jedyny pomysł na nietypowy sylwester. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami masowych koncertów z pokazami sztucznych ogni, wówczas możemy też wybrać się z ukochaną osobą na przykład na sylwester na basenie termalnym. Możliwości na oryginalne przywitanie Nowego Roku jest naprawdę bardzo wiele.

Z myślą o wszystkich miłośnikach białego szaleństwa spora liczba ośrodków narciarskich w Zakopanem każdego roku przygotowuje specjalne oferty. Jeśli nie mamy pomysłu na sylwestrowy wieczór, wówczas możemy wybrać się na narty lub na snowboard, zwłaszcza, że na stokach będą na nas czekać rozmaite dodatkowe atrakcje. Sportowy sylwester na stoku to między innymi szampan, dyskoteki na śniegu oraz zjazdy z płonącymi pochodniami.

Wieczór sylwestrowy na stoku to świetny pomysł przede wszystkim dla osób, które cenią sobie oryginalne witanie Nowego Roku. Taki sylwester odbywa się na sztucznie oświetlonych trasach narciarskich, a główną ideą całej zabawy jest możliwość zjeżdżania na nartach i snowboardzie do późnych godzin nocnych. Przez całą noc są oczywiście otwarte punkty gastronomiczne tuż przy stokach, gdzie można rozgrzać się zakopiańskim grzańcem bądź tradycyjną herbatą.

Najbardziej popularny sylwester na nartach i snowboardzie jest organizowany na stokach Gubałówki. Oczywiście jeśli zdecydujemy się na udział w takim wieczorze sylwestrowym, warto wcześniej zarezerwować sobie odpowiednie miejsca noclegowe (najlepiej poszukać kwater prywatnych bądź domków znajdujących się w pobliżu wyciągu, na którego stokach będzie odbywać się impreza).

Sylwester na stokach Gubałówki to mnóstwo atrakcji dla wszystkich uczestników zabawy. W ten wyjątkowy wieczór na turystów będą tu czekać nie tylko ciekawe trasy narciarskie, ale również restauracje, a nawet lunety do podziwiania okolicznych widoków.

Wyciągi w Zakopanem w ostatni grudniowy wieczór roku na ogół są czynne od godziny dwudziestej pierwszej lub od dwudziestej drugiej. Podobny sylwester na nartach odbywa się także w Białce Tatrzańskiej oraz w wielu innych miejscowościach położonych w pobliżu zimowej stolicy Tatr.  Na uczestników takich imprez czeka nie tylko zabawa sylwestrowa na stoku, ale również pokaz sztucznych ogni o północy oraz toast symboliczną lampką szampana.

Sylwester na stoku to z całą pewnością świetne przeżycie oraz niezapomniane emocje. W trakcie takiego sylwestra można doskonale bawić się na świeżym powietrzu, próbując jednocześnie swoich sił w jeździe na nartach czy snowboardzie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok przybywa liczba  zwolenników spędzania wieczoru sylwestrowego właśnie w ten dość specyficzny sposób.