Pomysł na sylwestra pod gołym niebem

Witać Nowy Rok można w wielu różnych miejscach. Jeśli jesteśmy miłośnikami górskich klimatów, być może zainteresuje nas sylwester na nartach lub wybierzemy się do Zakopanego na jedną z sylwestrowych imprez pod gołym niebem. Możliwości jest naprawdę sporo, więc każdy może spędzić ten wyjątkowy wieczór w odpowiedni dla siebie sposób.

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się zabawy sylwestrowe na stokach, które w Zakopanem są organizowane chociażby na stokach Gubałówki. Takie imprezy są adresowane przede wszystkim do miłośników białego szaleństwa na nartach oraz snowboardzie. W trakcie takiego sylwestra można oczywiście nie tylko zjeżdżać na nartach do późnych godzin nocnych, ale również bawić się przy dźwiękach góralskiej muzyki.

Ciekawym pomysłem na spędzenie sylwestra pod gołym niebem może być wybranie się na słynny zakopiański deptak, czyli na Krupówki. To właśnie tam jest organizowana jedna z największych sylwestrowych imprez plenerowych, w której na ogół biorą udział zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni turyści. Na gości czeka tu mnóstwo atrakcji w postaci gier, zabaw i konkursów, natomiast o północy wszyscy mogą obejrzeć spektakularny pokaz fajerwerków.

Sylwester na Krupówkach to oczywiście nie jedyna możliwość na przywitanie Nowego Roku pod gołym niebem. Podobne imprezy są także organizowane w okolicznych miejscowościach, a więc w Poroninie, Białce, Bukowinie Tatrzańskiej czy w Kościelisku. Możemy też wybrać się do Białego Dunajca, Witowa lub Chochołowa.

Jeśli marzy nam się sylwester w góralskim klimacie, wówczas możemy poszukać imprez plenerowych przygotowywanych w góralskim lub zbójnickim stylu. Takich zabaw jest całkiem sporo i na ogół są one organizowane przez rodowitych górali. W trakcie takiej góralskiej imprezy możemy nie tylko skosztować potraw charakterystycznych dla kuchni zakopiańskiej, ale też na przykład nauczyć się jednego z góralskich tańców.

Sylwestrowe imprezy plenerowe w Zakopanem bardzo często są urozmaicane dodatkowymi atrakcjami. Turyści, którzy zdecydują się więc na przywitanie Nowego Roku pod gołym niebem, mogą liczyć na ognisko z kiełbaskami czy nawet na kulig z płonącymi pochodniami i góralską kapelą.

Istnieje wiele pomysłów na spędzenie sylwestra pod gołym niebem i to, jaką imprezę wybierzemy zależy tak naprawdę tylko od naszych indywidualnych oczekiwań oraz upodobań. Jeśli jesteśmy miłośnikami aktywnego trybu życia, wówczas być może zdecydujemy się na sylwestra na stoku. Jeśli natomiast w ten wyjątkowy wieczór wolimy oddać się szalonej zabawie i tańcom do białego rana, możemy wybrać się na sylwestrową imprezę w góralskim klimacie.