Pokaz fajerwerków na Krupówkach

Jeśli nie jesteśmy miłośnikami sylwestrowych zabaw w klubie, wówczas Nowy Rok możemy przywitać razem z innymi turystami i mieszkańcami Zakopanego, wybierając się na Krupówki. To ciekawy pomysł na spędzenie wieczoru sylwestrowego pod gołym niebem, więc jeśli nie straszny nam mróz i śnieg to z całą pewnością w ten sposób będziemy się świetnie bawić.

Krupówki stanowią jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Zakopanego, która została wytyczona wzdłuż Potoku Foluszowego. Sama ulica powstała w drugiej połowie XIX wieku, a jej głównym celem było połączenie ulicy Kościeliskiej z Kuźnicami. Pod koniec XIX wieku zaczęto tu wznosić budynki, natomiast dzisiaj ulica ta jest słynnym zakopiańskim deptakiem, który jest oblegany przez turystów zarówno latem, jak i zimą.

Sylwester na Krupówkach to impreza, która zazwyczaj rozpoczyna się na kilka godzin przed północą. Oczywiście zdecydowana większość turystów do stolicy Tatr przybywa znacznie wcześniej. Planując taki wyjazd, warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce noclegowe, zwłaszcza, że rezerwacji można dokonać zarówno za pośrednictwem telefonu, jak i sieci.

Decydując się na spędzenie wieczoru sylwestrowego na zakopiańskich Krupówkach, możemy wziąć udział w świetnej zabawie pod gołym niebem, a o północy obejrzeć zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni. Pokaz fajerwerków na Krupówkach odbywa się wraz z wybiciem północy i stanowi niezwykle spektakularne widowisko, które wzbudza wiele emocji.

Sylwestrowe świętowanie na Krupówkach rozpoczyna się na ogół wieczorem. Wcześniej natomiast możemy zdecydować się na odwiedzenie chociażby jednego ze stoków, gdzie będziemy mogli poszusować na nartach czy snowboardzie. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami tego rodzaju zimowych sportów, wówczas być może pospacerujemy po terenie tatrzańskiego parku narodowego.

Każdego roku tysiące turystów decyduje się na spędzenie wieczoru sylwestrowego w Zakopanem. Jeśli i my na tegoroczne witanie Nowego Roku wybierzemy zimową stolicę Polski, wówczas koniecznie musimy pamiętać o wyborze miejsca noclegowego odpowiednio wcześniej.

Baza noclegowa Zakopanego liczy sobie kilkadziesiąt miejsc, które turystom oferowane są między innymi w hotelach, schroniskach, gospodarstwach agroturystycznych oraz w kwaterach prywatnych. Na ogół rezerwacji można dokonać telefonicznie bądź internetowo. Planując więc spędzenie sylwestra u podnóża Tatr, warto rozejrzeć się za tanimi kwaterami już na kilka tygodni wcześniej, gdyż dzięki temu po przyjeździe do Zakopanego nie będziemy tracić czasu na gorączkowe poszukiwanie noclegu.