Niedrogie domki do wynajęcia

Zakopane to miasto będące obecnie jednym z największych ośrodków sportów zimowych na terenie Polski. To właśnie tutaj każdego roku wiele osób decyduje się spędzić sylwestra na nartach czy snowboardzie, zwłaszcza, że miasto posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę, umożliwiającą uprawianie różnego rodzaju sportów. Wcześniej jednak warto poszukać niedrogich domków do wynajęcia, które mogą być położone w pobliżu stoków.

Najbardziej znane ośrodki sportowe znajdują się głównie w górnej części miasta, czyli w pobliżu Krokwi, na której zboczach usytuowane są skocznie narciarskie. Na Gubałówkę można dostać się kolejką, natomiast kilka wyciągów powstało na Butorowym Wierchu oraz Harendzie. Wyciągi dla narciarzy i snowboardzistów znajdują się też na Polanie Szymoszkowej (są tam dwa wyciągi krzesełkowe, w tym jeden całoroczny).

Na terenie Zakopanego można znaleźć dość bogatą ofertę miejsc noclegowych blisko wyciągów narciarskich, wystarczy jedynie, że takimi ofertami zainteresujemy się odpowiednio wcześnie. Dość chętnie wybierane są także domki w pobliżu kolejki linowej prowadzącej z Kuźnic na Kasprowy Wierch (na Kasprowym Wierchu zostały wytyczone szerokie trasy narciarskie – w kotle Goryczkowym i w kotle Gąsienicowym).

Tanie domki do wynajęcia świetnie sprawdzą się jednak nie tylko w przypadku osób, które chcą spędzić wieczór sylwestrowy na stoku narciarskim. Takie kwatery mają to do siebie, że może w nich nocować nawet większa ilość osób, będą więc idealne na zorganizowanie imprezy sylwestrowej ze znajomymi.

Poszukując niedrogich domków do wynajęcia na sylwestra, można zainteresować się nie tylko domkami znajdującymi się na terenie Zakopanego. Spora ilość kwater czeka na turystów również w pobliskich miejscowościach. Warto więc rozejrzeć się za miejscami noclegowymi chociażby na terenie Poronina, Białki czy Bukowiny Tatrzańskiej.

Jeśli poszukujemy noclegu w pobliżu stoku narciarskiego, można też zainteresować się ofertami domków na terenie miejscowości Małe Ciche. Znajduje się tam stacja narciarska, a na turystów czekają przepiękne panoramy Tatr, nowoczesne koleje krzesełkowe oraz wyciągi orczykowe. Ponadto funkcjonuje tutaj wypożyczalnia sprzętu, z którego można skorzystać jeśli nie posiadamy własnych nart.

Drewniane i stylowe domki w Zakopanem mogą być świetnym pomysłem nie tylko na spędzenie wieczoru sylwestrowego, ale również na odpoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Tego rodzaju miejsca noclegowe największym zainteresowaniem cieszą się w letnim i zimowym sezonie turystycznym, więc w tym okresie warto pomyśleć o wcześniejszym dokonaniu rezerwacji góralskiego domku.