Bal sylwestrowy w Murzasichle

Nowy Rok u podnóża Tatr możemy powitać na wiele sposobów. Możemy zdecydować się wziąć udział w imprezie plenerowej na Krupówkach, ale możemy też poszukać sylwestrowych ofert w miejscowościach położonych w pobliżu Zakopanego. W bezpośrednim sąsiedztwie Tatr znajduje się chociażby niewielka wioska o nazwie Murzasichle, która jest miejscowością o charakterze wypoczynkowym.

Jedną z możliwości spędzenia ostatniego wieczoru grudnia jest bal sylwestrowy w Murzasichle. Takie imprezy są organizowane głównie przez restauracje oraz hotele, więc warto zapoznać się z ich ofertą. Najlepiej jest to zrobić odpowiednio wcześniej, gdyż lokale mają to do siebie, że mogą przyjąć ograniczoną liczbę gości. Warto więc pospieszyć się z rezerwacją miejsca.

Bal sylwestrowy w Murzasichle to świetny sposób na przywitanie Nowego Roku zarówno dla starszych, jak i młodszych osób. W trakcie takiego balu można liczyć na ciepły poczęstunek, a także na toast symboliczną lampką szampana. Co więcej, niektóre hotele i restauracje z myślą o swoich gościach organizują też pokazy sztucznych ogni o północy.

Jeśli zdecydujemy się spędzić sylwestra w Murzasichle, możemy też oczywiście poszukać innych ofert. W miejscowości tej nie brakuje karczm, które zapraszają gości chociażby na witanie Nowego Roku w zbójnickim stylu. Taki sylwester może odbywać się zarówno pod dachem, jak i na świeżym powietrzu. W trakcie zabawy turyści mogą wziąć udział w kuligu z płonącymi pochodniami, a także posłuchać opowieści okolicznych gawędziarzy.

Jeśli jesteśmy miłośnikami sportu, wówczas na pewno zainteresuje nas informacja, że w Murzasichle znajduje się sześć wyciągów orczykowych. Z tego względu w tej podhalańskiej miejscowości niekiedy organizowany jest także sportowy sylwester na stoku. Taka opcja jest idealna przede wszystkim dla tych, którzy w sylwestrowy wieczór marzą o zjeżdżaniu na nartach czy snowboardzie do późnych godzin nocnych.

Cały kompleks narciarski Murzasichle jest bardzo dobrze zorganizowany i posiada trasy o zróżnicowanej długości. Szlaki nie są dość trudne, więc śmiało można je polecić nawet początkującym narciarzom. Przy wyciągach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu, a obok ośrodka dodatkowo został wydzielony teren dla miłośników saneczkowania.

Jak się więc okazuje, w miejscowości Murzasichle można spędzić wieczór sylwestrowy na wiele rozmaitych sposobów. Wcześniej jednak warto pamiętać o dokonaniu rezerwacji miejsca noclegowego, gdyż ta niewielka podhalańska miejscowość nie dysponuje tak dużą liczbą noclegów jak Zakopane. Dlatego za noclegami warto rozejrzeć się już na kilka tygodni, a nawet na miesiąc przed sylwestrem.